تشریح برنامه های هیئت ورزش‌های همگانی مازندران از زبان ابوطالبی

رهام ابوطالبی در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون ورزش های همگانی،‌ ضمن اشاره به کسب رتبه برتر در ارزیابی سالانه فدراسیون ورزش‌های همگانی اظهار داشت: استان مازندران برای سومین سال متمادی استان برتر در بین هیئت های ورزش های همگانی شده است.

وی ادامه داد: این نتیجه همکاری بالنده تمامی اعضای ورزش استان مازندران از اداره کل ورزش و جوانان استان و تمامی اعضای خانواده ورزش همگانی هیئت استان و هیئت های شهرستان استان است. 

ابوطالبی سطح مشارکت افراد تحت پوشش هیئت ورزش های همگانی استان را مطلوب ارزیابی نمود و افزود: ما سطح مشارکت بالایی را در پویش ها داشتیم، در لیگ ایران تندرستی نزدیک به ۳۰ هزار نفر از استان مازندران در این لیگ شرکت کردند. 

رئیس هیئت ورزش های همگانی مازندران آگاهی بخشی به عوارض کم تحرکی را از مهم ترین وظایف هیئت های استانی خواند و افزود: تمامی هیئت های ورزشی استان باید نسبت به وضعیت اضطراری کم تحرکی اعلام خطر کنند. ما از فرصت پویش ها برای تاکید بر روی این موضوع و ترغیب سایر هیئت های استانی جهت اشاره به این موضوع نهایت استفاده را کرده ایم و توانسته ایم سطح بالایی از مشارکت و همراهی را جلب کنیم.

رئیس هیئت ورزش همگانی مازندران با بیان اینکه طرح های کشوری را پالایش کردیم و تنها به دستور العمل اکتفا نکردیم، گفت: ما طرح ها را متناسب با پتانسیل بالای هیئت مازندران در عالی ترین سطح ممکن اجرا می کنیم. برای مثال در برخی از طرح ها مثل آوای ورزش در همسایگی سامانه مخصوص این کار در سطح استان طراحی و اجرا شد. 

وی گفت:‌ استان مازندران در اجرای بسیاری از طرح ها پیشتاز بوده است، ما لیگ مجازی پیاده روی را برای اولین بار در استان مازنداران تعریف و اجرا کردیم و برای اولین بار نفر اول ۳۰۰ کیلومتر پیاده روی کرد و این نشان می دهد که فضای مجازی چقدر در این مسیر موثر است. در ایام کرونا بعضی از اوقات شرایط میدانی اجازه می داد که برخی از برنامه ها را به صورت میدانی برگزار کنیم. مسابقات آلتیمیت فریزبی ساحلی و مسابقات داژبال را برگزار کردیم.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: پیگیری جدی درباره باشگاه های فضای باز انجام داده ایم و امیدواریم این طرح به سرانجام برسد، موفق به اجرای طرح باشگاه آنلاین در استان مازندران شدیم و به تازگی اپلیکیشنی برای چالش های مختلف پیاده روی و فعالیت بدنی،  به کمک یکی از شرکت های دانش بنیان مازندران طراحی کردیم و در روز جهانی پیاده روی رونمایی خواهیم کرد. 

وی افزود: ما در سال ۱۴۰۰ میزبان رویدادهای ملی متعددی بودیم مانند هوگام، چوگو و فریزبی و همچنین همایش بزرگ پیاده روی نیز روز یازدهم مهرماه در ساری برگزار خواهد شد. مسابقات کشوری چوگو و هوگام را به میزبانی مازندران برگزار کنیم. همچنین طبق توافق با رئیس انجمن فریزبی میزبانی روسای کمیته متناظر استانی و همچنین مسابقات کشوری آلتیمیت فریزبی را برگزار کنیم. 

وی گفت: نرخ گذاری باشگاه های ورزشی بر اساس خدماتی است که ارائه می دهند و این طرح را به اداره کل ورزش و جوانان استان و وزارت ورزش و جوانان ارائه دادیم، باشگاه باید بر اساس خدماتی که ارائه می کند تعیین نرخ کند.  

ابوطالبی در خاتمه خاطر نشان کرد: توسعه فعالیت بدنی و ورزش همگانی باید دغدغه ملی باشد و ما باید با هم افزایی ملی باید تحرک بدنی را در سطح کشور منافع اش به همه عزیزان خواهد رسید و بالاخص وزارت بهداشت برنامه دقیقی در راستای توسعه ورزش همگانی داشته باشد. در کمپین ایران تندرست از ۲۱ الی ۳۰ شهریور در ۱۰ آیتم فعال بودیم و به مخاطبین خود نسبت به عوارض کم تحرکی آگاهی بخشی کردیم و همچنین فراهم ساختن فرصت های فعالیت بدنی و تغییر سبک زندگی از سبک زندگی کم تحرک به سبک زندگی فعال در اولویت فعالیت های هیئت ورزش های همگانی مازندران است.