چاپ        ارسال به دوست

از سوی انجمن پیلاتس و برای دانشگاه علوم پزشکی؛

نخستین لیگ تخصصی پیلاتس «ماراتن نسخه سبز» رونمایی شد

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های همگانی،  نخستین لیگ تخصصی «ماراتن نسخه سبز» از برنامه های انجمن پیلاتس است که ویژه دانشجویان، پزشکان و پرستاران دانشگاه های علوم پزشکی ایران در نظر گرفته شده است.

مراسم‌ رونمایی از این لیگ امروز دوشنبه با حضور افشین ملایی رئیس فدراسیون ورزشهای همگانی، دکتر محمدرضا فروحی دبیر فدراسیون، ایمان متقیان نژاد رئیس انجمن پیلاتس و محمدحسين ميرزا راه كوشكي رئيس اداره توسعه ورزشهاي همگاني و قهرماني وزارت بهداشت برگزار شد.

در آغاز این مراسم ايمان متقيان نژاد رئيس انجمن پيلاتس گفت: فدراسيون ورزشهای همگانی در روزهاي اوج و طلايي خود به سر می برد و با دست خالي و بدون حمايت طرح های خودش را به مرحله اجرا در می آورد.

وي با اشاره به ١٥ طرح ملي فدراسيون ورزش هاي همگاني تصريح كرد: لیگ «ماراتن نسخه سبز» یکی از این طرح هاست که به دنبال طرح ها و برنامه های پرتعداد فدراسیون ورزشهای همگانی به اجرا در خواهد آمد. 

متقيان نژاد با بيان اينكه فدراسيون ورزش هاي همگاني مي تواند سازمان تخصصي در كشور باشد، گفت: ليگي كه امروز از آن رونمايي شد، نتيجه يك سال برنامه ريزي است. اين ليگ از ٢٦ مهر آغاز مي شود و به مدت ١٠ هفته ادامه دارد.

افشين ملايي رئیس فدراسیون ورزش های همگانی نیز با اشاره به فرارسیدن محرم و ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) گفت: هيچ چيز در دنيا به اندازه آزادگي و شرافت ارزش ندارد، امام حسین (ع) هم با حركت عاشورایی خود نشان داد براي پاسداشت ارزش هاي انساني مي توان از هر آنچه داريم، گذشت. امتي كه انسانیت را در راس ارزش هاي خود مي شمارد، عدالت در تار و پوزش نمايان است، اگر عدالت نباشد فرهنگ عاشورا شكل نمي گذرد. 

رئیس فدراسیون ورزش های همگانی با بیان اینکه وقتی صحبت از حرکت جهادی فدراسیون می شود در واقع حرکت برای خدمت به مردم ارزش پیدا می کند، یادآور شد: به این باور رسیدیم که اصالت با مردم است و فعالیت ها باید به میزانی باشد که در خدمت تندرستی و سلامت مردم باشند اگر در کشور میلیون ها بیمار به خاطر کم تحرکی وجود دارد، این موضوع فخری برای جامعه ورزش نیست بلکه خجالت زدگی ورزش را نشان می دهد.

وی با تاکید بر اینکه اصلی ترین شاخص موفقیت ما کاهش بیماری هایی است که بر اثر کم تحرکی ایجاد می شوند، خاطرنشان کرد: ایران یکی از ۱۰ کشور مبتلا به کم تحرکی است، سبک زندگی مردم تغییر کرده و آنها به سمت کم‌ تحرکی می روند. همین موضوع سالانه باعث میلیاردها تومان هزینه می شود که خود در شرایط اقتصادی امروز خسارت به حساب می آید.

افشین ملایی با طرح این پرسش که «چرا افراد در پارک به صورت معنادار ورزش نمی کنند؟ باید انتظار داشت آنها شغل را شان را رها کنند و به ورزش بپردازند؟»، افزود: دولت به این نتیجه رسیده به مردم یارانه دهد تا به سمت ورزش سوق پیدا کنند. امروز  دولت انقلابی باید سرفصل جدیدی برای مردم ارائه دهد به ویژه که سلامت مردم روی هر پدیده ای در جامعه تاثیر دارد اینگونه که اگر رویکردی منفی باشد آن را مثبت می کند و اگر مثبت باشد آن را تقویت و بیشتر می کند. 

وی با مطرح کردن این موضوع که ریاست محترم جمهوری باید دلیل کم تحرکی را از وزارت ورزش و دیگر سازمان ها مطالبه کند، این هشدار را داد که در سال ها و‌ دهه های آینده تاثیرات کم‌تحرگی از سیل و‌ طوفان بیشتر خواهد شد و همین مسئله بزرگ‌ترین چالش حاکمیت می شود. 

رئیس فدراسیون ورزشهای همگانی در پایان ابراز امیدواری کرد که روزی فرا برسد که ورزش با کاهش آمار کم‌تحرکی ارزیابی شود. 

همچنین در این مراسم محمدحسين ميرزا راه كوشكي رئيس اداره توسعه ورزشهاي همگاني و قهرماني وزارت وزارت بهداشت و درمان به صحبت های مطرح شده توسط افشین ملایی و نکات منفی و مثبت آن اشاره کرد و گفت: آمارها نشان می دهد در مرحله بحرانی هستیم اما خودمان اطلاع نداریم. 

وی گفت: یکی از نکات مهم موضوع ساختارسازی است به گونه ای که به اجرای طرح ها کمک کند. این یکی از تعهدات ما به حساب می آید. 

این مقام مسئول با تقدیر از انجمن پیلاتس بابت راه اندازی نخستین لیگ تخصصی «ماراتن نسخه سبز» نسبت به نتیجه و تاثیرات این لیگ ابراز امیدواری کرد.


١٨:٢١ - دوشنبه ١٠ مرداد ١٤٠١    /    شماره : ١٧٤٥    /    تعداد نمایش : ٢٠٩